Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy
Zdolni znad Brdy
Bydgoski Program Wspierania Ucznia Zdolnego
„Forum Olimpijczyków - Laboratorium Zdolności"
2017-09-22 12:44 / 3111   D.Wierski

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy zaprasza na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z cyklu „Forum Olimpijczyków - Laboratorium Zdolności". Adresowane ono będzie do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i uczniów trzecich klas gimnazjalnych.

 

Spotkanie odbędzie się 11 października 2017 r. o godz. 11:00 w sali widowiskowej bydgoskiego Pałacu Młodzieży. Tematyka wydarzenia obejmować będzie nauki ścisłe: matematykę i fizykę.

 

W ramach konferencji odbędą się:                                  

- prezentacje dorobku naukowego uczniów - laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych z wiodących szkół ponadgimnazjalnych w Bydgoszczy. Będą to uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych, ZSO nr 4 oraz ZSO nr 6 w Bydgoszczy,

- prelekcje wygłaszane przez pasjonatów, badaczy nauk ścisłych, którzy swymi wystąpieniami zachęcą młodzież do poszerzania wiedzy i dążenia do sukcesu. Zaproszenie przyjęli: dr Beata Pietrewicz (Instytut Fizyki UKW) oraz dr Karolina Mroczyńska (Instytut Matematyki UKW).

 

Program uświetni uzdolniona muzycznie młodzież.

 

Przewidziany czas spotkania - ok. 2 godziny.

 

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

 

Wstęp bezpłatny!

 

Zgłoszeń klas/grup dokonywać należy do 9 października 2017 r. u koordynatora programu „Zdolni znad Brdy” - Moniki Grzybowskiej:

- e-mail: tmg@palac.bydgoszcz.pl

- tel.: 52 321 00 81 w. 333