Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy
Zdolni znad Brdy
Bydgoski Program Wspierania Ucznia Zdolnego
„Forum Olimpijczyków - Laboratorium Zdolności”
2017-10-10 14:18 / 3183   D.Wierski

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy zaprasza na drugie w tym roku szkolnym spotkanie z cyklu „Forum Olimpijczyków - Laboratorium Zdolności”. Adresowane ono będzie do uczniów szkół gimnazjalnych i VII klas SP.

 

Spotkanie odbędzie się 6 listopada 2017 r. o godz. 11:00 w sali widowiskowej bydgoskiego Pałacu Młodzieży. Tematyka wydarzenia obejmować będzie nauki humanistyczne: historię, język polski/literaturę polską.

 

W ramach konferencji odbędą się:                                   

- prezentacje dorobku naukowego uczniów - laureatów i finalistów konkursów oraz olimpiad przedmiotowych z wiodących szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Bydgoszczy,

- prelekcje wygłaszane przez pasjonatów, badaczy nauk humanistycznych, którzy swymi wystąpieniami zachęcą młodzież do poszerzania wiedzy i dążenia do sukcesu.

Zaproszenie przyjęły: dr hab. Beata Morzyńska-Wrzosek (Instytut Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa UKW w Bydgoszczy) i dr Katarzyna Grysińska-Jarmuła (Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych UKW w Bydgoszczy).

 

Program uświetni uzdolniona muzycznie młodzież.

 

Przewidziany czas spotkania - ok. 2 godziny.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Wstęp bezpłatny!

 

Zgłoszeń klas/grup oraz osób chętnych do wygłoszenia prelekcji dokonywać należy do 2 listopada 2017 r. u koordynatora programu „Zdolni znad Brdy” - Moniki Grzybowskiej:

- e-mail: tmg@palac.bydgoszcz.pl

- tel.: 52 321 00 81 w. 333