Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy
Zdolni znad Brdy
Bydgoski Program Wspierania Ucznia Zdolnego
Młodzi zdolni matematycy, fizycy i biolodzy! To propozycja specjalnie dla Was   ważna informacja
2018-05-25 15:07 / 3838   D.Wierski

Jeśli chcecie przeżyć wakacyjną przygodę podczas obozu naukowego, zapraszamy do składania formularzy zgłoszeniowych.

 

Obóz odbywał się będzie w kaszubskiej letniskowej osadzie leśnej Funka, w województwie pomorskim, w przepięknie położonym ośrodku wypoczynkowym MIKOMANIA. Zajęcia warsztatowe prowadzone będą w trzech grupach:

1. Wakacyjne przygotowania do konkursów matematycznych dla klasy VII szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych,

2. Wakacyjne przygotowania do olimpiady fizycznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych,

3. Wakacyjne przygotowania do olimpiady biologicznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

 

Warsztaty prowadzone będą przez pracowników naukowych uczelni wyższych oraz nauczycieli mających wymierne osiągnięcia w pracy z uczniami zdolnymi. Każda z grup będzie uczestniczyła także w codziennych dwugodzinnych konwersacjach w języku angielskim.

 

W przypadku, gdy liczba zgłoszeń przekroczy ilość miejsc, komisja powołana przez Dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu dokona kwalifikacji uczestników (na podstawie rekomendacji nauczyciela lub testu wiedzy). Oprócz zajęć warsztatowych na uczestników czekać będą atrakcje wakacyjne: zwiedzanie ciekawych miejsc, smakowanie uroków regionu, a także plażowanie i kąpiele wodne, wycieczki piesze, ogniska, podchody, gry terenowe, dyskoteka.

 

Obóz odbędzie się terminie 11-20 sierpnia 2018.

 

Symboliczna odpłatność dla uczestnika wynosi 300 zł; znaczącą część kosztów obozu finansuje Miasto Bydgoszcz w ramach realizacji Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”.

 

Formularze zgłoszeniowe przyjmowane są w tymczasowym sekretariacie Pałacu Młodzieży, w budynku Gimnazjum nr 16 przy ul. Bohaterów Kragujewca 10, sala 6, w dni robocze, do 12 czerwca (w godz. 8.00 – 19.00; w piątek 1 czerwca do godziny 16.00).

 

Nie zwlekaj, uzgodnij plany wakacyjne z rodzicami i zgłoś się już dziś. Wykorzystaj szansę bezpośredniego kontaktu z wybitnymi dydaktykami matematyki, fizyki, biologii i języka angielskiego. Ten wysiłek połączony z aktywnym wypoczynkiem może zaowocować skutecznym udziałem w olimpiadzie bądź konkursie przedmiotowym.