Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy
Zdolni znad Brdy
Bydgoski Program Wspierania Ucznia Zdolnego
„Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” – podsumowanie spotkania z 15.06.2018 r.
2018-06-19 09:27 / 3932   D.Wierski

Piąte i ostatnie w tym roku szkolnym warsztaty dla rodziców z cyklu „Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” zatytułowane zostały „Strachy na lachy, czyli jak pomóc naszym dzieciom pokonać ich lęki”. Spotkanie odbyło się 15 czerwca 2018 r. w świetlicy Gimnazjum nr 27 w Bydgoszczy.

 

"Niezwykły umysł..." ma na celu wsparcie psychologiczne rodziców, których dzieci przejawiają wybitne uzdolnienia. Warsztaty poprowadziła psycholog Magdalena Dunajska – pracownik Pałacu Młodzieży oraz Hospicjum ks. Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy. Uczestnicy dyskutowali o pokonywaniu lęków związanych z trudnymi sprawami: chorobami, niepełnosprawnością, starością, przemijaniem czy śmiercią. Rodzice wymienili się doświadczeniami, a podczas dyskusji spróbowali odpowiedzieć sobie na następujące pytania: Czy na pewno chronić nasze dzieci przed trudnymi tematami? Jak rozmawiać o chorobie, śmierci, umieraniu? Jak ukoić lęki, które pojawiają się na każdym etapie rozwoju psychospołecznego dzieci? Jak dostosować komunikat do wieku i możliwości poznawczych dzieci?

 

Warsztaty „Strachy na lachy, czyli jak pomóc naszym dzieciom pokonać ich lęki” z cyklu „Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” zostały zorganizowane przez Pałac Młodzieży w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”.