Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy
Zdolni znad Brdy
Bydgoski Program Wspierania Ucznia Zdolnego
„Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” – podsumowanie spotkania z 20.04.2018 r.
2018-04-23 10:19 / 3734   D.Wierski

Czwarte w tym roku szkolnym warsztaty dla rodziców z cyklu „Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” zatytułowane zostały Zdrowe (adekwatne) poczucie własnej wartości mojego dziecka”. Spotkanie odbyło się 20 kwietnia 2018 r. w świetlicy Gimnazjum nr 27 w Bydgoszczy.

 

"Niezwykły umysł..." ma na celu wsparcie psychologiczne rodziców, których dzieci przejawiają wybitne uzdolnienia. Warsztaty poprowadziła psycholog Magdalena Dunajska – pracownik Pałacu Młodzieży oraz Hospicjum ks. Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy. Uczestnicy dystkutowali o tym, jak wychować mądrego człowieka, który zna swoją wartość, potrafi wskazać swoje zalety i zaprezentować je innym. Zastanawiano się też nad tym, jak nie "przesadzić" i nie stworzyć małego "Narcyza Egoisty", a także nad tym, kto ma wpływ na poczucie własnej wartości dziecka. Rodzice wymienili się doświadczeniami i wzbogacili swoje kompetencje wychowawcze, a dzięki ćwiczeniom warsztatowym uzmysłowili sobie, że zdrowe, wysokie poczucie własnej wartości ma znaczący wpływ na poczucie szczęścia i satysfakcji w życiu dzieci.

 

Warsztaty „Zdrowe (adekwatne) poczucie własnej wartości mojego dziecka” z cyklu „Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” zostały zorganizowane przez Pałac Młodzieży w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”.