Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy
Zdolni znad Brdy
Bydgoski Program Wspierania Ucznia Zdolnego
Obóz naukowy - wakacyjna przygoda czeka!   ważna informacja
2014-06-16 13:46 / 574   D.Wierski

Młodzi zdolni matematycy i biolodzy! To propozycja specjalnie dla Was. Jeśli chcecie przeżyć wakacyjną przygodę podczas obozu naukowego, zapraszamy do składania formularzy zgłoszeniowych.

 

Obóz odbywał się będzie w malowniczym Górznie, w przepięknie położonym ośrodku edukacji ekologicznej, na Pojezierzu Brodnickim. Zajęcia warsztatowe prowadzone będą w trzech grupach:

1.  Wakacyjne przygotowania do olimpiady matematycznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

2.  Wakacyjne przygotowania do olimpiady biologicznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

3.  Wakacyjne przygotowania do konkursów i  olimpiad matematycznych dla uczniów gimnazjów

 

Termin obozu to przełom lipca i sierpnia: 27.07. – 02.08.2014.

Symboliczna odpłatność dla uczestnika wynosi: 200 zł; znaczącą część kosztów obozu finansuje Miasto Bydgoszcz w ramach realizacji Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego "Zdolni znad Brdy".

Formularze zgłoszeniowe przyjmowane są w sekretariacie Pałacu Młodzieży w dni robocze od 16 do 25 czerwca br. (w godz. 7.30 – 19.00, w piątek 20.06.  w godz. 9.00 – 14.00).

 

Warsztaty prowadzone będą przez pracowników naukowych uczelni wyższych oraz nauczycieli mających wymierne osiągnięcia w pracy z uczniami zdolnymi. Oni też dokonają kwalifikacji uczestników W przypadku, gdy liczba zgłoszeń przekroczy ilość miejsc, komisja powołana przez Dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu dokona kwalifikacji uczestników. Oprócz zajęć warsztatowych czekać na Was będą atrakcje wakacyjne: zwiedzanie ciekawych miejsc na Pojezierzu Brodnickim, wizyta w Centrum Nowoczesności „Młyn wiedzy”, na zamku w Golubiu-Dobrzyniu, a także plażowanie, wycieczki piesze, ogniska, podchody, gry terenowe, dyskoteka.

 

Nie zwlekaj, uzgodnij plany wakacyjne z rodzicami i zgłoś się już dziś. Na zgłoszenia czekamy do środy 25 czerwca br. Wykorzystaj szansę bezpośredniego kontaktu z wybitnymi dydaktykami matematyki i biologii. Ten wysiłek połączony z aktywnym wypoczynkiem może zaowocować skutecznym udziałem w olimpiadzie.