Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy
Zdolni znad Brdy
Bydgoski Program Wspierania Ucznia Zdolnego
„Poradnia Rozwoju Zdolności" – podsumowanie spotkania
2018-04-26 15:48 / 3771   D.Wierski

25 kwietnia 2018 r. w Gimnazjum nr 27 w Bydgoszczy odbyły się piąte w tym roku szkolnym warsztaty wsparcia psychologicznego z cyklu „Poradnia Rozwoju Zdolności”. Tym razem zatytułowane zostały „Jestem kimś wyjątkowym” i adresowane były do uczniów szkół gimnazjalnych oraz siódmych klas szkół podstawowych z Bydgoszczy.

 

Celem spotkania było wzmacnianie poczucia własnej wartości uczniów zdolnych, rozwijanie świadomości posiadanych zasobów i mocnych stron, zwiększenie samoakceptacji i uczenie umiejętności poszukiwania wsparcia emocjonalnego w otoczeniu. Uczestnicy zapoznali się z dziewięcioma „złotymi zasadami” dotyczącymi rozwijania poczucia własnej wartości, poznali swoje silne strony oraz określili życiowe sukcesy i porażki. Uczniowie ćwiczyli również umiejętności wyciągania wniosków z porażek i traktowania ich jako nauki na przyszłość. Ponadto wykonali wiele ćwiczeń wpływających na budowanie swojej wartości, m.in. „mój własny herb”, „obraz siebie” czy psychotest dotyczący podejmowania decyzji.

 

Na warsztaty przybyło ponad 30 uczniów z bydgoskich szkół gimnazjalnych i VII klas szkół podstawowych: SP 28, SP 30, SP 56/Gimnazjum nr 20 i SP 58. Spotkanie poprowadzili psycholodzy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Bydgoszczy: Grażyna Ledzińska i Beata Dróżdż.

 

Warsztaty „Poradnia Rozwoju Zdolności” zostały zorganizowane przez Pałac Młodzieży w Bydgoszczy w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”.

 

Tekst: Monika Grzybowska